zpět na black metal

 

 

Rozhovor s kapelou

vybuchanim001.gif(16 kb) infernologo.gif(13 kb) vybuchanim001.gif(16 kb)

Na otázky odpovídaliAdramelech - zpěv, Azazel - kytara
Otázky kladl : Zdenda

1. Na úvod tohohle rozhovoru zdravím všechny "true" členy Inferna (Adramelech, Azazel, Svarog). Jsem rád, že smím uskutečnit tenhle rozhovor a chtěl bych hned na začátku nastínit situaci kapely v českém undergroundu (pozn. aut. dále jen UG) , dle nejen mého názoru se kapela stala králem nynější black metalové (pozn.aut. dále jen BM) scény, co vy na to?
Azazel:  Sláva!!!!!!!! Óóóó, to si opravdu myslíš?,ale já nepovažuji Inferno za krále nynější BM scény. Hrajeme tak jak hrajeme a děláme to co děláme. Je to pro mě jen zbytečné škatulkovaní a to do blackmetalového Undergroundu dle mého názoru nepatří.
Adramelech:  Já můžu dodat jen toto, kolem Inferna se v poslední době děje hodně moc pozitivního ,ozývá se spousta firem, což kdysi nebývalo tak častým jevem .Je pravda, že jsme se setkali z názorem, že se Inferno stálo králem českého BM,ale nám je to jedno. Nepotřebujeme si dávat na své obaly, že jsme králové BM tak jak to používají jiní, praví ví a my zbytečnou reklamu a samochválu kolem sebe nepotřebujeme!!!!!!!
2. Když už jsem načal zrovna český UG, které nynější kapely vyzdvihuješ na úroveň opravdu kvalitního pravého black metalu? Dle mého názoru zde nemáme přespříliš vynikajících BM kapel jako například v okolních státech, třeba v Polsku, Německu, nebo třeba na Ukrajině.
Azazel:  ? Za zmínku stojí Master´s Hammer, Maniac Butcher, Unclean, Dark Storm, Avenger, Ogmias. Jsou mezi námi i kapely, které vznikly teď nedávno, ale o tyto kapely se nezajímám.
Adramelech:   Z našich českých BM kapel jsou mími oblíbenci staří známí Maniac Butcher, Dark Storm, Unclean, Avenger z novodobých Silva Nigra, Ogmias...
3. Vím, o Vaší vřelé spolupráci s polským UG, jak s kapelami, tak hlavně z vydavatelstvími (pozn. autora - Lenigard z Old Legend prod. vydal v reedici Inferno - Peklo na zemi). Co chci touhle otázkou nastínit? Nedalo mi to a musím se zeptat na konkrétní názor ohledně tamní scény, totiž srovnání s vyzdvihovanou norskou, myslím si, že léta celkové skandinávské expanze jsou již dávno pryč (pozn. ovšem vyjímky se najdou), okovy černého kovu drží pevně v rukou právě polské kapely typu Graveland, Selbstmord, Gontyna Kry, Saltus……a mnoho dalších vynikajících smeček. Objasni mi tvůj názor na tohle téma.
Azazel:  Máš pravdu ,vyjímkou některých kapel z Norska jsou už jenom a jenom omšelé kopírky, které se snaží těžit z toho jak se stala Norská scéna populární, díky některým jedincům ,kteří to nedělali kvůli popularity ,ale kvůli přesvědčení. Norska scéna je pro mě už nezajímavá vyjma některých vyjímek, a s tímto tvým názorem souhlasím. Polsko je velice silné, s tímhle názorem se také ztotožňuji.Vím jak to tam chodí a to díky tomu, že zde mají hodně pravých lidí na tom pravém místě, a kterým jde o zachování Undergroundu v Polsku a ne jenom o peníze.
Adramelech:   Norská scéna,byla nejsilnější v 90 letech, ještě při životě Euronimouse, Deada, jinak šla Norská scéna, dle mého názoru, hodně do ústraní, stala se velice medializovaná a komerční. Svým způsobem se to dalo čekat, neboť tohle samé postihlo i thrashmetalovou a deathmetalovou scénu v 80tých letech. Nesmíme zapomínat, že komerčnost v BM scéně tvoří lidé, tudíž by každý měl začít sám u sebe. Polsko je na vrcholu BM scény, to je pravda. Důvody vidím v tom, že Polsko Má silné křesťanské kořeny, tudíž je samozřejmé, že musí mít i hodně svých odpůrců bojující proti jakýmkoliv projevům křesťanství. Další důvod bych viděl v tom, že Polsko bylo a stále je velice hrdým Slovanským národem (např. období 2 Světové války) a pokud se BM hudba opírá o Pohanství ,odpor ke křesťanství, vlastenectví, z toho logicky vyplývá, že je tamní scéna silná. Časem tomu může bít jinak, uvidíme.
4. Fajn, přejděme k hudbě, debutní album "Duch slovanské síly" je již přes půl roku v distribuci, myslím, že je velice podařené, oplývá agresivitou, rychlostí a ten zpěv ! jedním slovem VÁLKA. Jste spokojeni s tím co jste vyprodukovali?
Azazel:  Teď konečně se Inferno stalo silným. Zůstali jsme jenom já a Adramelech, mezi nás přišel Svarog, takže nyní jsme pevným článkem. Konečně jsme mohli uskutečnit svoje nápady bez toho aby nám do toho někdo kecal, než tak jak tomu bylo na předchozích věcech. Se Svarogem a Adramelechem jsme se dali na cestu totální války proti židokřestanství a výsledek stojí za to !!!!!!!!!!!
Adramelech:   Můžu jen dodat, že jsme ve všech bodech spokojeni z naším materiálem, jak po zvukové tak i po instrumentální stránce.
5. Album "Duch slovanské síly" vyšel u UG vydavatele Elipse prod., vedle kapel Arkona, Trollech, Ogmias, jste s tímto vydavatelstvím spokojeni?, myslím tím všeobecnou propagaci a spolupráci. Budete i další materiál vydávat přes tenhle label?
Azazel:  Ano, jsme velice spokojeni. Blacky a Lord odvedli skvělou práci. Těžko říct jestli budeme u nich nadále vydávat, to nezáleží jenom na nás, ale také na nich, jestli budou chtít s námi dále spolupracovat.
Adramelech:   S distribucí tohoto labelu a jeho práci jsme spokojeni, čas ukáže jestli naše spolupráce bude i nadále kladná. Z naší strany nejsou žádné překážky.
6. Líbí se ti hudba kterou produkují kapely Ogmias a "veselí" Trollech.
Azazel:  Co se týče kapely Ogmias, tak se mi líbí, i když zrovna nejsem milovníkem automatického bubnu, ale líbí se mi to. A Trollech? Upřímně se mi moc nelíbí, mám jenom jejich první demo a také jsem měl i jejich Debutní CD "Ve hvozdech". Mě tato muzika nic neříká.
Adramelech:   I mně se rovněž líbí víc Ogmias, ale spíše ideologicky než hudebně, ale i tak je jejich BM hodně dobrý. Trollech, je taky v pohodě, nemám proti klukům snad nic. Jen malá zmínka, Morbivodové texty Ve stínech plamenů (pozn. aut. projekt Trollech) či v projektu Umbrtka totální odpad!!!!!!!!! Snad někdo řekne orginální já říkám "Naprostý výsměch BM" Nezlob se, ale tak to cítím.
7. Jak se bude kapela do budoucna vyvíjet? Doufám že stále v kruzích hrdého slovanského BM. A kde se zpozdilo vydání splitka "Hrdí a silní", který měl vyjít s Apologií do konce r.2001, a dále ve verzi z kapelami Wojnar a Nokturnal Mortum.
Azazel:  K tomu by ti mohl říci více Adramelech.
Adramelech:   Materiál na split 7EP "Hrdí a Silní" ,které výjde u Německého labelu Sombre rec. společně s Apolokií, a na split CD u Polského Nawia rec. společně s Wojnar, Nokturnal Mortum byl natočen před necelým půl rokem a důvod spoždění je ze strany labelu, veškeré podklady od nás firmy obdržely, teď záleží jen na nich.
8. Vsuvka, chtěl bych případným čtenářům těchto otázek nastínit vaše nejoblíbenější alba, které právě posloucháte. A co takhle jiná scéna, white power a Abient ?
Azazel:  Já momentálně poslouchám starý dobrý Thrash metal. Mám teď takové období, kdy si pustím kapely na kterých jsem vyrůstal, ale upřímně řečeno nepohrdnu White powerem, Hate core, Ambietem. Ale kapely jmenovat nebudu.
Adramelech:   K mým oblíbencům patří Graveland, Gontyna Kry , Kristallnacht, Katharsis, Moonblood, Nocturnal Mottům, Selbstmord, Ohtar, Desaster, Maniac Butcher a spusta, spusta dalších, záleží od nálady.Ze scény White Power: Honor, Konkwista, Iron Youth, Der Sturmer, Buldok, Bound For Glory, Skrew Driwer atd...
9. Nyní trochu odbočím, jaký je váš osobní názor na konfrontaci, kterou vyvolali levicově zaměření pisálci z oblasti většinou grindově laděných zinů. Totiž právě z oblasti Vámi prezentovaného slovanského cítění. Pamatuješ na aféru ohledně trika "Slawonic power"? HE, musím se smát, pravda, oni dotyční neví vůbec o co jde, ale hlavně, že poslouchají "hudbu" pojednávající o rozřezaném břichu, natrhlých varlatech, rozsekaných hlavách, rozteklých mozcích a jiných grind - gore nesmyslech.
Azazel:  Pamatuji /hahaha/. Na toto téma se toho napsalo hodně, co do osvětlení situace těchto levicových aktivistů? Nestojí mi za to psát a obhajovat se. Jedno mě sere, jedna věc, totiž, že ti to nikdo neřekne nic do očí!!!!!!!!!!! To je hrdinství psát to po internetu!!!!!!!!! Víš jak by to skončilo, kdyby to někdo řekl nám osobně do očí!!!!!!!!!! (hahahaha).
Adramelech:   Nemá cenu se tady obhajovat, či někoho napadat. My budeme stále dělat to co považujeme za správné,ať se to někomu líbí nebo ne. Jen tak nás nezlomíte!!!!!!!!!
10. Když už jsme u toho, vím, že tito lidé nemají ani potuchy o tom co je smyslem kapel, které představují heathenish, , NS nebo slawonic black metal , co myslíš o co těmto pofiderním osobám jde?
Azazel:  !!!!!! Toto jsou, dle mého názoru, slabí jedinci,kteří si chtějí něco dokázat. Já,abych pravdu řekl, mám z toho radost. Tady vidíš, že BM se u nás v ČR vyvíjí, stává se silným, už není tak v pozadí jak býval, a to je to co jim vadí!!!!!!!!!! Já to mám v prdeli, jestli chtějí válku ať jdou válčit!!!!!!!!!!!!
Adramelech:   Já můžu k tomu napsat jen tohle: potřebují si ventilovat své nesmyslné názory a mají potřebu to sdělovat lidem. Do prdele s nimi!!!!!!!!!
11. Přejděme pomalu k jednomu problému, který já osobně velice rád rozebírám. Problém ne zanedbatelný, totiž morálka celkové společnosti, dekadence, humanizace, evropanizace. Co se Vám vybaví, když tyhle pojmy vnímáš každý den v novinách, rádiu, slyšíš žvatlat bludy z úst politických zaprodanců. A co teprve celosvětové mocenské praktiky, nadnárodní multikulturní společnosti jako je USA, nedopadne Evropa obdobně?
Azazel+Adramelech:  Co k tomu říci: sám vidíš, slyšíš v různých sdělovacích prostředcích jako tisk, rozhlas, televize co se dnes ve světě děje. Svět je ovládán nadnárodními podniky, komerčnímy bussinesmanny (poun. aut. biznizmeny po našim), židokřesťanským společenstvím a celková morálka člověka je hodně stereotypní. Lidé žijí monotónní život, honící se po materialistických hodnotách a nevnímají kolem sebe neviditelný svět, který je součástí života. Věci jako Hrdost, Čest, Statečnost, Národní cítění, Víra ve svou zem, předky, svoji krev, bohy, se dnes díky Amerikanizaci a podporujícím vlivem judaismu ,moralizmu se tolerance pomalu vytrácí. Ze světa se tvoří jedná velká šedá masa, která začíná od míšení ras přes podporu, automaticky, všeho cizího než vlastního produktu. Myslíme si, že Evropa ještě na tom není zcela zle, ale pokud se z lidí vytratí vlastenecké cítění a podpora národního socializmu, dopadneme jako U.S.A. Tudíž velmoc bez jakýchkoliv historických hodnot, bez čistoty, tvořená multietnickou kulturou.
12. Opravdu načli jsme zajímavé sociální téma, jsem si jist, že svou hudbou i názory propagujete ideu jako Pagan Front, Slowianska Duma, Wotan´s Wolk a válčíte s různými křesťanskými organizacemi nebo z ZOG, je to tak?
Azazel:  Myslím si, že význam to má. Jestli se podívám pět let zpátky, kdy jsme začínali, tak určitý pokrok a postup zde je. Do našich řad přibylo mnoho nových válečníků a to je jen pro dobro věci.
Adramelech:   Jednou větou: Inferno je hrdým článkem Slovanské říše, podporující pohanskou víru a čistou Bílou Evropu!!!
13. Toť vše, vřele díky za rozhovor, doufám že přítomného čtenáře obohatí. Pokud nyní chcete kapelám, nebo někomu něco vzkázat můžete, ať již se jedná o podporu nebo bojkot.
Azazel:  Chci vzkázat všem pravým válečníkům jedno!!!!!!!!! Nezapomeňte na naše předky, kteří toho pro nás udělali mnoho, nepodléhejte Amerikanizaci a komerčnosti. Bojujte tak jak bojovali naši válečníci!!!!!!!!!!! Sláva Vám!!!!!!!!!!! Bojkotovat nikoho nebudu,raději bych jim to řekl osobně!!!!!!!!!!! Někteří asi ví o koho se jedná!!!!!!!!!!
Adramelech:   Podporujte BM underground ! 14. SLAVA…zdraví Zdenda